MLHA CUP VELKÁ BYSTŘICE 2004

Sobota 3. července 2004, sportovní areál ve Velké Bystřici

 

      Zůčastnit se tohoto turnaje jsme se rozhodli necelé dva dny předem. Nakonec se to vyplatilo, i když nás celej den ničilo obrovsky vedro.

      Po zaplacení startovného 900,- Kč se vyskytl první a z naší strany jediný problém dne - Štud oznámil, že ve svém chcánkově žlutém batůžku, s překrásným motivem debilního pejska, neveze míček. Naštěstí ho Véna hodil dom, aby to mohl napravit. Mezitím jsme my ostatní, co o sobě víme, že jsme nespolehliví a raději žádný společný majetek neopatrujeme, obsadili velmi solidní legáty ve stínu haluzí. Dokonce jsme přinesli lavičku i pro družební tým 1. FC Olma. Nutno zmínit, že s nama zase po roce vyrazil Limo, ovšem ne pouze čutnout turnaj, ale už zase jako právoplatný hráč Interu. Jeho misi v Katodě komentovat nebudu. Potom jsme se už jen tradičně pousmáli nad losem, který nás poslal do snad nejtěžší skupiny, a šlo se na plac.

Skupina

DHL - 2:0, branky del Piejtro, Štud

      Nastoupili proti nám nahecovani kluci a nehráli vůbec špatně. Ale víc ze hry jsme měli asi my. Gól dal těsně před pauzou del Piejtro, když se prosadil tělo na tělo při úprku na branku a nadvakrát překonal vratára soupeře. Druhou půlku jsme kontrolovali, ale gól přišel zase až před koncem, kdy Chára nezištně našel před brankou Študa a ten v klidu zakončil.

Bělkovice - 0:0

      Proti borcům z velké jsme věděli, že asi nebudem stíhat fyzicky, ale dařilo se nám držet balón. Přesto měli zelení několik šancí, jenomže Bulva dorazil ve famózní formě a pochytal všechno.

TS&B - 0:0

      Prvoligista do nás navalil dávku respektu. Hráli jsme hrozně zalezlí a spoléhali na Bulvu, kterej zase nezklamal. Ve druhé půlce jsme trochu přidali a měli i šance, ale zasloužená plichta zůstala.

Kenny Juniors - 3:0, branky del Piejtro, Sedlo, Chára

      Poslední zápas ve skupině jsme potřebovali vyhrát. Zvládli jsme to dobře a suverénní výhrou se vyhoupli na druhé místo ve skupině.

Osmifinále

BSK Mlýn - 3:0, branky Sedlo, Štud, del Piejtro

      Asi náš nejlepší zápas na turnaju. Byli jsme lepší v kombinaci i v osobních soubojích. První branku dal ve skluzu po Chárově příhře před bránu Sedlo, další přidali po přestávce do otevřené obrany Štud a Piejtr, který využil sporné situace, když se soupeř u rozhodčího dožadoval odpískání Sycovy ruky (možná fakt byla) u našeho vápna, výborný Ludva Piejtra našel dlouhým výhozem a ten nedal vratárovi šanci.. Před zápasem sebevědomý soupeř z domácí kotliny končil na turnaji značně rozhozen a v nervech.

Čtvrtfinále

DORESPO Lošov - 1:0, branka Sedlo

      V zápase s našimi známými z ligové soutěže se začala projevovat únava. Poctivě jsme bránili a hráli na dlouhy balóny dopředu, kde si to sklepávali Sedlo se Študem nebo Piejtrem. Nakonec se ujal dlouhej míček Charimu do běhu. Ten ho z první sklepl kolem beka Sedlovi, kterej na vápně nenechal branařa ani vyběhnout, natož zasáhnout.

Semifinále

Bělkovice - 1:0, branka Syca

      Bylo hodně znát, kdo celej rok maká na tréninku a kdo sedí v knajpě. Byl to dost tvrdej mač, dohromady bez šancí. Rozhodl Syca, když po přihrávce do strany z úhlu propálil krásnou bombou skoro i síť. Ke konci už jsme jenom zběsile bránili a hádali se se soupeřama. Zmohli jsme se jen na jednu akci. Po Sedlově přiklepnutí za beky, mezi kterými se protáhl, Piejtro místo chytrého zakončení plackou napálil míč, na který soupeřův gólman vůbec nezareagoval, napálil del Piejtro břevno bělkovické brány, které se snad třepe dodnes. Potom už jsme to dokopali.

Finále

Real Senec - 1:0, branka Štud

      Finále se zahraniční účastí, během něhož jsme nejenom my zjistili, že slavný předseda SFMO pan Vojtěch Nehera je pravděpodobně také "brynzoš". Fanaticky fandil našemu soupeři z té lepší půlky bývalé federace. Čoboli byli velmi, velmi dobří a s míčem na noze se dokázali prosazovat. Měli to jednodušší díky naší totální svalové ochablosti a břišní nafouklosti. Jenomže obrovskou gólovku hned v úvodu zápasu zmařil nadlidským zákrokem Luďa, když se útočník z východu dokázal obtočit kolem některyho našeho beka a zamířit ze čtyř metrů do šibenice. Bohužel. Potom Sedlo dokonale vytočil všechny protivníky poněkud tvrdším zákrokem a tradičním slovním hecováním. Brynzoši se chytli a nechali se krásně rozhodit. Inter praktikoval osvědčenou taktiku dlouhých výhozů. Po jednom z nich sklepl Sedlo na Cháru a ten z úhlu pálil do břevna. Chybělo snad pět centimetrů, aby se to odrazilo do branky. Za chvilku parádní střelou rozezvučel Štud prozměnu tyčku. Gól ale přišel ještě v první půlce. Chára rozehrál roh přesně na nohu nabíhajícího Wadima Sudeta a ten po zemi otevřel a zároveň uzavřel skóre. Ve druhém poločase jsme bránili už jen díky setrvačnosti a naprostému sebeobětování. Perfektně to zvládal zejména Limo. Stav nám dovoloval chodit do brejků, ale udržet míč na soupeřově půlce bylo až na výjimky nemožné. Jenomže naše obrana byla pevná, branař nejlepší široko daleko, a tak jsme se dočkali závěrečného hvizdu obou (!!) rozhodčích.

 

      Absolutně vysílení jsme si počkali na vyhlášení, převzali jsme pohár a ceny, vyčinili pořadatelům za odpornost při vyhlášení nejlepšího brankáře turnaje, vyfotili se a vypadli. Luďa nedostal za celej turnaj jedinej gól, předváděl fantasticky zákroky, rozehrával, dokonce měl i několik gólových asistencí, ale pořadatelé rozhodli podle něčeho jinyho. Trapné a dopředu rozdané ceny pro sympatáka, a nejstaršího hráče turnaje vůbec nekomentuju. To je ta druhá chyba turnaje, tentokrát ne z naší strany. Potom už jenom večírek u Sedla a rozchod.

 

Sestava: Bulva (famózní) - Véna, Syca, Limo, Kuďa (od třetího zápasu) - Chára - Štud, del Piejtro, Sedlo (od druhyho zápasu)

      Vyhráli jsme teda konečně nějakej velkej letní turnaj. Zúčastnilo se 40 mužstev dost vysokých kvalit. Opravdu nás nikdo nemůže odbýt, že tam nebyli soupeři. Dostali jsme putovní pohár, pohár za první místo, kterej jsme si nechali, balón a klasicky blbiny v celofánu. Zjistili jsme, že můžem hrát proti každymu, že občas je pitnej aji Braník a že se pp. Nehera nenarodil tady.

 

Chára