MEMORIÁL KARLA HRNČÍŘE

Sobota 3. srpna 2002, Nový Svět

 

      Na tomto turnaji jsme hráli podruhé, ovšem postup do semifinále jsme zopakovat nedokázali. Nechybělo k tomu ale mnoho. Odehráli jsme všechny zápasy velmi dobře a měli jsme prostě smůlu, že postupovali jenom dva mančafty z každé ze dvou skupin. Hrací doba byla jenom 2x10 minut, což nám tentokrát tolik nevadilo, protože v některých zápasech jsme byli rádi, že je konec. Kuďa nám vytáhl skupinu "A", čímž nám přiřkl týmy Olpran, Hospoda u Zelené knihovny, Panathinaikos, obhájce trofeje Meteor a klasicky Juniorku. Olpran proplul skupinou bez prohry a nás předskočil Panathinaikos. Škoda, za to, co jsme tam na hřišti předváděli, jsme si postup zasloužili.

Hostinec "U Zelené knihovny" - 1:0, branka Véna

      Mančaft nesoucí jméno nové novosvětské knajpy tvořili samí mladí kluci, se kteryma jsme sehráli vyrovnanej zápas. Do branky si stoupl Čurda, protože náš vypučenej branař ještě nedorazil. Šance byly na obou stranách, jenomže nebyly na obou stranách využity. Po chybě soupeře v obraně stihl Véna před vybíhajícím gólmanem kopnout do balonu a rozhodl tím o výsledku. Nás několikrát podržel Čurda, vyznamenal se hlavně při jedné tutovce, kdy se bleskurychle složil na zem a lapl skoro jistý gól.

Panathinaikos - 0:0

      Tenhle druholigovej tým nás přehrál a můžem děkovat gólmanovi a štěstí, že jsme neprohráli. Trefili tuším dvě tyčky a párkrát těsně minuli branku. Hlavně ze začátku dostávali především Kuďu do úzkých po signálu z rohu. Třikrát po sobě jim vyšlo to samé, ale bedny naštěstí mířily mimo. My jsme se taky snažili dopředu, ale šance jako Řeci jsme neměli. Nakonec byl bod dobrej.

Meteor - 1:1, branka Majkl

      Meteor byl obhájcem prvenství, ale totálně zklamal. Jeho hlavní postavou na manažérském poli se stal Břeťa Lopata, který si do týmu pozval tolik posil, že nakonec nebylo místo ani pro kmenové hráče Meteoru. Jenomže například posila Štrba působila víc než rozpačitým dojmem. Lubik totiž přes noc trošičku konzumoval a bylo to sakra poznat. Všichni diváci museli tleskat Řehákovi, který hraje taktéž za juniorku Sigmy. Ten teda posilou byl. Zaujal ještě Břetik, který se tam krásně potil v šusťákovce, přestože bylo na slunku 45°C. Tyto vyhaslé hvězdy uhráli na turnaji jediný bod a nečekaně s Interem. Dostali jsme gól hned v první minutě, ale potom jsme je přehráli a mohli i vyhrát. Dočkali jsme se ale jenom vyrovnání, když Majkl nešetřil Štrbu, na půlce ho školácky obral o míč a sólo proměnil.

Hodolany Junior - 2:1, branky Syca 2

      Juniory jsme ještě nikdy neporazili. A stejně jako vždycky nám každej říkal, že teď už to přijde. Jenomže úvod ukázal, že to bude typický zápas s Juniorkou. Běhali jsme mnohem víc než soupeř, ale bylo to k ničemu. Naopak Junioři dali gól z ničeho. Zatlačili jsme je teda úplně a ještě v první půlce Syca z úhlu překvapil Káju Vémolu v brance. Ve druhym poločase soupeř trošku odešel fyzicky, čehož využil Majkl a naservíroval Sycovi v nájezdu dva na gólmana před prázdnou branku. Konečně jsme se teda zbavili toho břemena a vyhráli jsme. A navíc to vypadalo nadějně i s postupem.

Olpran - 0:1

      Při dost možné konstalaci nám stačila remíza k postupu. Soupeř nás přehrál v úvodu, ale potom jsme byli lepší my. Bohužel jsme prohráli velmi kuriózním gólem. Po bombě Chariho, zblokované jedním z beků, se míč odrazil na naši půlku. Vyrazil za ním pan Lužný, srazil našeho branařa a tím dovolil loptě dojet až do opuštěné brány. Rozhodčí, který nám pokazil jedno utkání i loni, branku uznal. Potom jsme favorita zatlačili, ale dvě Majklovy střely z velmi dobrých pozic lapil vratár Olpranu. Takže jsme odtáhli o žebrácké holi.

 

      Šance na postup pořád byla, ale byla tak teoretická, že jsme ani nečekali na konec. S výkonem můžem být ale spokojeni. Pomohly nám všechny posily, fantasticky chytal Zdena, Rada dobře bránil a Mica je prostě Mica. Ten by se nám do Interu hodil.

 

Sestava: Zdena Stavěl - Kuďa, Véna, Rada Heloňa - Chari, Majkl, Mica - Laco, Syca

Náš kotel: Savo, Juniorka, trochu AC Hodolany, posléze i Bob a Vénova Kača

Chára