GALATASARAY CUP ´02

Sobota 17. srpna 2002, Nový Svět

 

      Na dobře připraveném turnaji jsme obhajovali třetí místo z předchozího ročníku, což se nám nakonec podařilo, i když jsme mohli dosáhnout ještě výš. Vytvořili jsme jednoznačně nejpočetnější tým, a v důsledku toho nám docházely síly pomaleji, než je u nás zvykem. A to i přesto, že někteří nestřídali zrovna často. Sešla se kompletní sestava Interu pro novou sezonu a navíc nám pomohli exinterák Limo a opět Mica, kterého se nám stále nedaří zlomit na přestup. Hráli jsme dost dobře, za všech sedm zápasů jsme inkasovali jenom třikrát. Bohužel se neudělovala cena pro nejlepšího gólmana turnaje. Určitě by ju dostal Zbyša, protože chytal jak král a navíc vychytal penalty o třetí místo. Hvězdou dne se stal asi Kuďa, kterej pojal turnaj opět jako dokonalej čundr a vyžral tam snad 15 piv. To je ale jenom můj, možná velkooký, odhad. Ale na to, že konzumoval do pěti ráno (mimochodem i na Jetce), toho vypil požehnaně. Jenom na hřišti to tolik nešlo. Netrpělivě očekávaný návrat na hřiště konečně uskutečnil Abedi. Nenahrál toho moc, protože jsme málo střídali, ale koleno drželo a i po fotbalové stránce to bylo perfektní. Takže Ábo gratulujem!!!

      Za třetí místo jsme dostali sáček s dvouma bublavyma hvínama, paulautr faurnautu a nějaky sladkosti a slanosti. Všechno padlo okamžitě i přesto, že fernet jsme chtěli nechat na večer. Jenomže než v tom stačil Jeřábovi kdokoli zabránit, tak ho otevřel a pil jak vodu. Copak Jirka. Opustil Ácéčko na jinym turnaju jenom proto, aby nám vypil cenu. Nesmím zapomenout, že cenu pro nejlepšího střelce turnaje získal Wadim Sudet za čtyři branky v zápasech plus jednu rozhodující v rozstřelu o třetí místo. A to nehrál dva první zápasy!! Byl velmi produktivní i přes značně poškozenou mošnu z předešlé noci.

      Slavit se většina mančaftu odebrala k Židovi a poté do Hodolan, kde jste mohli najít Sycu, Micu a Fila v dresech ještě v pět ráno. Celkově se dá turnaj zhodnotit úspěšně po všech stránkách a příští rok snad budem hrát zas. Pořadatelé si nás taky vyfotili. Vyklubala se z toho nejlepší fotka v dresech a vy si ju můžete prohlidnout dole pod reportem.

Plynomont - 0:0

      Hlavní favorit turnaje a nepříliš oblíbený soupeř. Před utkáním bysme bod brali, a tak jsme na konci byli spokojeni. Šance byly na obou stranách, ale jak je patrné podle výsledku, zůstaly nevyužity.

FC Hádes - 1:0, branka Chari

      Tým ze IV. ligy poskládaný z mladých kluků pro nás neměl znamenat větší problém. Taky neznamenal, ale jenom do té doby, než jsme začali dělat úplně zbytečné chyby v obraně a chvilkama předváděli spíš chaos než fotbal. Gól jsme dali už v prvním poločase, když po faulu na Chariho kopal Limo přímák. Rozehrál ho prudce po zemi a těsně před branařem tečoval Chari. První půlku jsme dohráli suverénně, ale ve druhé jsme zcela přestali hrát a byli jsme rádi, že jsme výhru udrželi. Nedali jsme totiž pár vyložených šancí, a tak musel bezvadně zachytat Moulin.

FC Křídla - 1:0, branka Štud

      Zápas jsme odehráli v dost vlažnějším tempu a mohli jsme jenom děkovat Rampulovi a taky jeho dobře postaveným tyčkám. Soupeř je totiž trefil dvakrát a ne zrovna náhodou. V zápase se mírně projevil Kuďův stav, nicméně naše konto zůstalo čisté. Gól dal po Chárově průniku a přiťuknutí odřenej Štud a naznačil tak, že tento jeho handicap nic neznamená.

Hostinec "U Žida" - 2:1, branky Majkl, Štud

      Zápas dvou mužstev, která se velmi dobře znají. Za Židy chytal Cachman, takže nebyla nouze o nepřetržité hecování. Od začátku jsme na soupeře vlítli a překvapivě ho zatlačili. Osvědčila se zřejmě taktika nasadit na každej poločas rozdílnou pětku. Ta první se předvedla perfektně, když po Micově famózní akci skóroval Majkl pohodlně kolem bezmocného Cachmana. Hned na začátku druhé půlky měl obrovskou možnost Muzikant, ale sám před Zbyšou nic nevymyslel. Vzápětí Zbyša vyhodil, Limo poslal přes hlavu na Študa a ten z první pravačkou propálil Cacheho podruhé. Je třeba říct, že se Martin skládal na zem dost dlouho. Prožil totiž podobnou noc jako Kuďa. Pár minut před koncem daroval sudí Kopec domácím penaltu za faul Chariho mimo vápno. Nejdřív nechal postavit zeď, ale pak to přehodnotil a nechal kopat penaltu. Maxa ju narval do šibenice a stanovil konečný výsledek. Tu penaltu by nechytil nikdo. Škoda toho, Zbyša mohl být bez inkasovaného gólu ještě dýl.

Inter Šternberk - 2:1, branky Štud, Limo

      V posledním zápase ve skupině nám stačila plichta na celkovou první příčku, což pro nás bylo překvapení. Hráli jsme v klidu, což stačilo, protože nováček čtvrté ligy s dost blbym názvem nám nedělal problémy. Do vedení nás poslal opět Štud, když trefil z otočky skákající loptu. Ale potom přišlo nečekané vyrovnání. Dlouhý výhoz naprosto šokujícím způsobem podskočil Limo a hostující útočník z oči v oči Rampulovi nezaváhal. Byli jsme lepší, ale pořád jsme se nemohli trefit. Navíc ještě divnej Inter nedal našemu Interu penaltu, nařízenou za diskutabilní Hilovu ruku. Až pár minut před koncem hodil Majkl aut přímo na nohu rozběhnutému Limovi a ten trefil k tyči soupeřovy branky.

Čtvrtfinále

Torpédo Revival Band - 2:0, branky Štud, Mica

      Pozůstatek klubu, kterej jsme potkali v naší postupové sezoně stál v cestě k aspoň nějaké ceně. V lize jsme mu tehdy dali 10:0 a 7:0 a i v parném odpoledni jsme ho jasně přehráli. Bez nějakých nervů jsme rozhodli už v první půli a soupeři nepomohlo ani poločasové střídání gólmana. Náš první gól dal zas Štud, tentokrát zase z otočky, ale už levačkou. Potom si pohrál s obráncama Mica a zavěsil taky levačkou, jenomže u něho je to opíračka. Potom jsme vesele zahazovali šance, ale v tomto zápase jsme si to mohli dovolit. Do druhé půlky nastoupil v brance Torpéda nepravej Kulaťák, ale naši laxní hroti mu branku nedali. Postup byl teda v kapse a čekali jsme na vítěze zápasu Olma - Židi. Tak nebo tak by to bylo derby.

Semifinále

Hostinec "U Žida" - 0:1

      Židi byli v euforce po vyhraném penaltovém rozstřelu ve čtvrtfinále proti Olmě. Před výkopem jsme se pořádně poštengrovali, ale pak už jsme se soustředili jenom na hru. Oba mančafty už byly utahany, nicméně Inter byl lepší, běhavější a měl mnohem víc šancí. Jenomže po krásných akcích naši útočníci trefovali Cachmana a nechali ho vyniknout. Proto se stalo co muselo. Při rychlém brejku si domácí útočník dal balón do protipohybu Vény a přes clonícího Sycu trefil prudce k tyčce. Zbyša neměl nárok. Ojedinělá šance teda rozhodla utkání a nám zbyly oči pro pláč. Škoda, když už se nám tak dařilo a došli jsme tak daleko…

Penalty o třetí místo

Plynomont - 5:4

Dali: Štud 2, Limo 2, Chari
Nedali: Syca, Mica, Majkl

      Už v propozicích turnaje bylo napsáno, že o bronzu rozhodnou jenom penalty. Přesto se nás pořadatel přišel zeptat, jestli si nechcem zahrát. Nechtěli jsme, Plynomont taky nechtěl, takže to bylo urychleny.

      Začínal soupeř - dal, nekompromisní bombou vyrovnal Štud. Potom Zbyša málem kryl, nicméně opět vyrovnat musel Limo a vyrovnal. Potom Rampula zvedl naše naděje, když lapl, jenomže Syca kopl tragicky - doprostřed po zemi a trefil branařovu nohu. Pak kopl montér vedle, ale Mica taky zazdil. Poslední penaltu Plynomont dal, takže Chára musel proměnit. Vyšlo mu to pod padajícím gólmanem.

      Šestou penaltu si zamluvil Majkl a mohl se stát slavným. Montér nedal, jenomže Koutnejak to práskl asi tři metry vedle. Nic nepomohla ani Savova rada "kopni to jak čtvrtku". Potom jsme museli dat, do čehož se nechtělo Wadimovi, takže dal Limo. A pak přišla další vítězná. To už se Štud nikoho na nic neptal a velmi rychle se chopil míče a zasunul ho k tyčce. Za velkých ovací jsme tedy šli opět veselí ke stolu.

 

      Potom už jsme jenom počkali na výsledek finále, které vyhrála Nová Ulice B na penalty. Ába převzal cenu za třetí místo, Sudet sošku pro nejlepšího střelce, bouchli jsme bublinky, Jeřáb otevřel fernet, Abedi dostal sladky a všichni jsme opustili hřiště, na kterém jsme strávili úplně doslova celej den.

 

Sestava: Zbyša - Véna, Kuďa, Syca, Hil, Chára - Majkl, Mica, Abedi - Limo, Štud, Laco

Interfans: Savo, Alba, Limova Paula, trošku Olma, posléze dvě Kačeny (Vénova a Hilova), Jeřáb, Fil, při penaltách Vysin a Ludánek

Chára

Fotogalerie