BYSTROVANY 2004

Sobota 7. srpna 2004, hřiště v Bystrovanech

 

      Další z řady turnajů absolvovaných jako přípravu na sezonu, kterou už brzy zahájíme ve druhé lize, se konal v Bystrovanech. Hned v úvodu zmíním pěkné třetí místo, ale přesto si myslím, že jsme i zde mohli dosáhnout na metu nejvyšší.

      Do Bystrovan jsme dorazili všichni, kterým do toho nic nevlezlo. Nebylo nás moc, posuďte sami. Hil - dovolená, Standa - pravá opékačka s rádiem Apollo, Sedlo a Luďa - práce, no a Kuďa? Kuďa ten se zase zpil do němoty a dorazil vystřízlivět až na vyřazovací boje, ale i tak bez dresu. Musíme si přiznat, že nás byla opravdu jen hrstka, a i proto jsme uvítali, že nám nabídl výpomoc jeden z hráčů HDO, "Kapsář" Rosol.

      Do turnaje se přihlásilo 16 mužstev, která byla rozlosována do čtyř skupin po čtyřech, z nichž první dvě mužstva postupovala. Interu tentokrát štěstí přálo a dá se říct, že naše skupina nebyla tou nejtěžší.

Skupina

Zora - 3:0

      Do prvního zápasu jsem nastoupili všichni nažhaveni a hned v úvodu bylo znát, že nenecháme nic náhodě. První branku zápasu vstřelil Syca, to ještě nikdo z nás netušil, že dnes do čeho kopne, to skončí ve svatyni. Druhou přidal Štud a třetí opět Syca. Našlápnuto jsme měli dobře, a protože další zápas na nás čekal až za čtyři hodiny, vyrazili jsme ladit formu do jednoho z bystrovanských putálů.

Černovír - 5:1

      V pravé poledne na nás čekal soupeř nevšedního jména Režná Černovír. Mladí a nezkušení borci nemohli s námi držet krok, a tak výprask pět ku jedné zdá se zasloužený. Na branky si už přesně nevzpomínám, ale i tak vám mohu prozradit, že mezi nimi znovu nechybělo jméno Sypal.

Nonstop - 6:0

      Soupeř, který je nováčkem čtvrté ligy, před měsícem založený bratrem Študa Šimonem, neměl být pro náš tým žádnou překážkou, a to i přesto, že k zápasu nastoupili všichni "míčový kouzelníci" řádně vyhecovaní. Od úvodního hvizdu bylo ale jasné, s kým mají tu čest, a tak výsledek 6 : 0 odpovídá průběhu zápasu. Nutno podotknout, že skóre mohlo být ještě vyšší, ale Šimon v bráně Nonstop své mužstvo několikrát podržel. Však byl také dodřený jak po pádu padákem a tři dny si na zápas stěžoval. Postup ze skupiny se tedy podařil bez ztráty bodu a my čekali, kdo bude naším soupeřem pro čtvrtfinále.

Čtvrtfinále

??? - 3:0

      Už bez Lima, kterej vyrazil na nějakej memoriál do Chválkovic, snažili jsme se přejít přes dalšího soupeře, ale s jedním hráčem na střídání to bylo hodně těžké. Zvláště když se náš kapitán Václav "zapovídal" s trošičku chlastem unaveným rozhodčím Kopcem, kterej mu slíbil, že když vleze na hřiště pak ho vyvalí. Nestalo se! Véna totiž ze strachu na hřiště nevyběhl, a tak jsme vlastně skoro celý zápas odehráli se stejnou sestavou. To nás stálo neskutečné množství sil a v dalším zápase se únava naplno projevila.

Semifinále

Olma - 0:2

      Po krátké pauze, kdy si většina z nás nestihla vypít ani pivíčko, čekal na nás nabuzený mančaft zvučného jména Olma. Spor se sudím Vašek urovnal (skončili oba v objetí), a tak k utkání s Krémákama mohl nastoupit. Zápas bez šancí rozhodla tradiční (dnes ale jediná) chyba Zbyška, kdy plácal před brankou do lopty, a protože se jí nezmocnil, vstřelili Olmáci první branku. Únava z předchozího zápasu byla znát, no a tak jsme se až na pár střel zdálky nezmohli vytvořit si prakticky žádnou šanci. A protože jsme se už v závěru nestačili ani vracet, přišel z brejku další trest v podobě druhé a také poslední vsítěné branky tohoto zápasu.

Boj o 3. místo

Pošta - 5:4 na penalty

      Ještě před výkopem jsme dali soupeři najevo, že hrát odmítáme, tudíž došlo jen na pokutové kopy. Protože v nich jsme poslední dobou neomylní, střelci (Piejtr, Syca, Štud, Rosol, Chari) vykopali v posledním mači na turnaji minipohár, kulatýho lepeňáka a flašku Kohouta (pro Kuďu).

 

Sestava: Zbyšek - Syca, Véna, Rosol - Chari, Limo - Štud, Piejtr

Branky: Sypal 7, Piejtr 5, Štud 4, Rosol 1

Hřiště: šotolina s s dvoumetrovým pásem trávy

Celkový dojem: Co do organizace stál tento turnaj za hovno (obrovské prodlevy mezi zápasy, hrozné pivo a nic moc párky) …a taky, že nám ty židle vrátili poblitý, to jim tam taky napište velebnosti.

 

Něco navíc: Štud, jenž byl na minulém turnaji v Hodolanech nejlepší střelec a vyhrál sošku, ji bude muset půjčovat Sycovi, kterej je nasranej, že v Bystrovanech žádná cena nebyla a on do čeho praštil, to za zády brankařů skončilo! Ale o tom budeme ještě hlasovat!

Štud